Francodex Pianka przeciwpasożytnicza bez spłukiwania dla psów 150ml

Francodex Pianka przeciwpasożytnicza bez spłukiwania dla psów 150ml

Wysyłka 24h
22,00 zł
Brutto

Francodex Pianka przeciwpasożytnicza dla psów - to pianka bez spłukiwania z dimetikonem dla psa. Ma natychmiastowe działanie, mechaniczne działanie na pasożyty. Pasożyty nie mogą się ruszać, spadają ze zwierzęcia lub są wyczesywane z sierści. Działanie preparatu jest wyłącznie mechaniczne bez pestycydów ani insektycydów chemicznych, co sprawia że zalecany jest szczególnie dla ciężarnych lub karmiących samic oraz szczeniąt.
Dimetikon jest bezbarwnym, bezzapachowym, nielotnym i obojętnym olejem silikonowym wytwarzanym na bazie krzemionki, stanowi wielocząsteczkowe połączenie krzemoorganiczne.
Dimetikon działa jak „lepka pułapka” zwabiająca pchły i kleszcze. Uniemożliwia pasożytom poruszanie odnóżami, co prowadzi do unieruchomienia pcheł i kleszczy w każdym ich stadium rozwoju. Blokuje również otwory oddechowe pasożytów, co powoduje zaburzenia procesu oddychania. Zmniejszona ilość tlenu zaburza gospodarkę wodną pasożytów, przez co nie mogą przetwarzać wody, którą pobierają z krwi żywiciela. W wyniku tego pasożyty giną. Owady nie uodparniają się na jego działanie. Produkt może być stosowany u zwierząt od 3 miesiąca życia, zwierząt starszych, ciężarnych, karmiących oraz mających bliski kontakt z dziećmi. Substancja czynna nie jest lekiem, nie jest też środkiem biobójczym.
Dimetikon działa jedynie na powierzchni skóry, nie przenika w głębsze warstwy naskórka czy też do krwioobiegu. Tym samym nie zakłóca funkcjonowania organizmu zwierząt. Jego działanie jest czysto fizyczne, zatem nie jest szkodliwy ani dla innych zwierząt w mieszkaniu, ani dla dzieci, które głaszczą zwierzę.

Etap życia
Dorosły
Senior
Szczeniak
Wielkość rasy
Duże L
Małe S
Olbrzymie XL
Średnie M
Brak opinii

Nasz serwis korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem sklepu. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.